fbpx

Kim jestem?

Jestem bo

TWORZĘ

Biorę kawałek szarej masy. Zimno w dłonie, ale to trwa chwilę. Głaskam, przyzwyczajam się. Pachnie ziemią, W głowie układają się kształty, formuję rękami myśli, które zaraz będą moją prawdą. Pracuję powoli, bo glina nie lubi pośpiechu.. Z rozmysłem nadaję nowe życie.
Moja ceramika rodzi się w moim sercu, a powstaje w moich rękach. Dlatego nigdy nie będzie idealna, ale zawsze będzie wyjątkowa..
A pod powiekami kolorowe sny, które zaraz ubiorę w kawałki srebra. Wolno rozgrzewam zimny metal, na czerwono, jak moje serce. Rozgrzewam, formuję i układam się z ogniem, jak z przyjacielem.. Który wie, czasem lepiej ode mnie.
A płomienie palnika, jak promienie słońca, budzą we mnie nieograniczone możliwości i kolorowe marzenia. Dzielę się z Wami moimi kolorami, moimi światami i czasem ubieram je w srebro. To moja prawda. Moja biżuteria, której każdy element urodził się w moim sercu, a powstał w moich rękach.
Jestem Magda. Jestem mamą, żoną, ceramiczką i jubilerką.
Bardzo długo szukałam swojej drogi, dziś mogę powiedzieć, że w końcu ją znalazłam. Spełniam się i wyrażam projektując i wykonując autorską ceramikę i biżuterię.

Przygodę z ceramiką rozpoczęłam w 2008 roku w pracowni Pani Marity Benke-Gajda, i kontynuuję ją z ciekawością cały czas, wciąż ucząc się czegoś nowego o glinie.
Po latach poszukiwań wiem, że największą radość sprawia mi praca przy dużych formach, talerzach, paterach które przybierają w moich rękach kolorowe organiczne formy.

Biżuteria była w moim sercu od zawsze, zawsze gdzieś głęboko czułam, że to jest moja droga, moje spełnienie. Dlatego idąc za głosem serca, który wołał coraz głośniej w 2018 roku skończyłam studia podyplomowe z projektowania biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

I teraz dzielę się z Wami moimi projektami, część z nich łączy srebro i autorską ceramikę, a część nie, bo wciąż poszukuję, bawię się i cieszę moim tworzeniem i moją drogą.

Zapraszam do mojego świata ????